29 Haziran 2009 Pazartesi

Hayallerin Peşinde

"Frank ve April Wheeler adlı evli çiftin sıkıntılı ve boş hayatlarından çıkış yolu bulma çabaları anlatılıyor. Wheeler'lar mutluluğu yakalamak için hayatlarında bir değişiklik yapmaya karar verirler, ancak altmışların Amerikası'nın acımasız ve yoz ortamında bir rüyanın peşine takılmanın bedeli ağırdır."

' ....Fazla mesailerin yorgunluğu ve akşamları ayakkabılarını ayağından çıkartmanın verdiği o tatlı rahatlama hissi. Bütün bunların sonunda Helen kendini tükenmiş ama aynı zamanda arınmış hisseder, gözü iki asprin, sıcak bir banyo, hafif bir akşam yemeği ve yatak dışında hiçbir şeyi görmezdi. İş sevgisinin özü buydu. bu sayede evliliğin ve anne olmanın getirdiği baskılara karşı korunuyordu. Sık sık söylediği gibi bu olmasa aklını oynatırdı.'

'... Her seferinde, kadını taksiye bindirip de Merkez İstasyona doğru yürürken evli bir adamın standart hayalini böylesine mükemmel bir biçimde gerçekleştirdiği için kendi kendine yüksek sesle gülme ihtiyacı duyardı. Gürültü, patırtı olmadan her şeyi başkasının adına kayıtlı dağınık bir odada bırakarak yürüyüp gitmek ve on-onyedi trenine yetişmek..."

Bitti-16 Temmuz

Bir kadın, kocasının sırf kendi hırslarına ve çıkarlarına uygun düştüğü için kendini "hayati bir karar" alırken manipule ettiğini anlarsa, bir adam aldattığını itiraf ettiğinde karısının hiç umrunda olmadığını hissederse nerelere varmıştır bir evlilik? İnsanlar neler hisseder? Çok güzel yakalanmış noktalar, tespitler ve hisler var. Final de sürpriz!

6 yorum:

 1. Dayanamadım ben sonuna kadar sıkıntı bastı :)

  YanıtlaSil
 2. Blogunuz yeni galiba, gerçi ben yeni keşfettim ama. Kiataplarınızla sizi takip listeme aldım. Teşekkürler. Yaz Aski da cok guzel. Allah bagislasin. Cok tatlı bir kiz.

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Okuyabileceğim bir bloğa daha rastlamak mutluluk verici. :)

  YanıtlaSil
 5. Ben kitabını okumadım ama filmini izledim. Bence tek kelimeyle şahane bir filmdi! Tokat yemiş gibi bir hissiyat uyandırdı bende.

  YanıtlaSil
 6. filmini hiç beğenmemiştim, kitabı farklı mıdır acaba? kitaptan uyarlanan filmlerin kitapları her zaman daha iyi oluyor

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...